Pasaraya Warisan HK

Di hati Kota Alor Setar, Pasaraya Warisan HK telah lama dikenali sebagai destinasi utama bagi komuniti tempatan yang mencari pengalaman membeli-belah ala kedai runcit tradisional dengan sentuhan moden. Sebagai sebahagian daripada warisan perdagangan kecil-kecilan di Malaysia, kedai ini bukan sahaja menawarkan pelbagai barangan harian dengan harga berpatutan, tetapi juga memelihara semangat kedai runcit yang menjadi nadi ekonomi masyarakat setempat. Dengan lokasi strategik dan perkhidmatan mesra pelanggan, Pasaraya Warisan HK terus menjadi pilihan utama penduduk sekitar dalam memenuhi keperluan harian mereka.

Pasaraya Warisan HK

Alamat

Kampung Belukar, 05350 Alor Setar, Kedah, Malaysia

Telefon

Lokasi Pasaraya Warisan HK
Pendapat

4/5 (Baca Ulasan)

MAKLUMAT LANJUT

Pasaraya Warisan HK di Kampung Belukar, 05350 Alor Setar, Kedah, merupakan destinasi beli-belah yang unggul untuk keperluan harian penduduk tempatan. Dengan lokasi yang strategik dan senang diakses, pasar raya ini menawarkan pelbagai barangan segar, makanan asas, dan produk harian dengan harga berpatutan serta kualiti yang konsisten. Suasana yang selesa, perkhidmatan mesra, dan koleksi barang yang lengkap menjadikan Warisan HK pilihan utama dalam kalangan pengguna yang mengutamakan kemudahan dan nilai terbaik. Keberkesanan pengurusan stok dan komitmen terhadap kepuasan pelanggan menjadikan perniagaan ini sebagai aset komuniti yang penting di kawasan tersebut.

Jumaat8:30 PG–10:00 PTG
Table

Maklumat lanjut

Apakah Pasaraya Warisan HK adalah sebuah kedai runcit tradisional?

Ya, Pasaraya Warisan HK merupakan sebuah kedai runcit tempatan yang terletak di Kampung Belukar, 05350 Alor Setar, Kedah, Malaysia. Ia menawarkan pelbagai barangan keperluan harian seperti beras, minyak, gula, dan keperluan dapur lain, menjadikannya destinasi utama bagi penduduk sekitar yang mengutamakan keselesaan dan akses mudah kepada produk harian.

Di manakah lokasi tepat Pasaraya Warisan HK?

Pasaraya Warisan HK terletak di Kampung Belukar, sebuah kawasan perumahan di luar bandar Alor Setar, dengan alamat penuh 05350 Alor Setar, Kedah, Malaysia. Kedudukannya yang strategik memudahkan akses penduduk tempatan untuk mendapatkan barang keperluan segera tanpa perlu pergi ke pusat bandar.

Apakah jenis perkhidmatan yang ditawarkan oleh Pasaraya Warisan HK?

Pasaraya Warisan HK menyediakan pelbagai perkhidmatan runcit harian termasuk jualan barangan makanan, minuman, keperluan dapur, dan produk kebersihan. Selain itu, ia juga turut menawarkan perkhidmatan pembayaran bil dan kad prabayar, menjadikannya lebih daripada sekadar kedai serbaneka biasa.

Mengapa Pasaraya Warisan HK dikenali sebagai warisan tempatan?

Ia dikenali sebagai warisan tempatan kerana telah lama beroperasi dalam komuniti Kampung Belukar, menjadi sebahagian daripada kehidupan sosial dan ekonomi penduduk sekitar. Kedai ini bukan sahaja tempat membeli-belah, tetapi juga simbol kekuatan komuniti dan perniagaan keluarga yang berterusan generasi demi generasi.

See also
Mydin Wholesale Hypermarket Alor Mengkudu
See also
C-Mart Alor Setar
See also
Pasar Mini RNS Mart - Titi Haji Idris, Tajar (Agrobazaar Rakyat)
See also
Pasaraya Sunday 99
Saya Luisa, pencipta Kedairuncitmy.One

Saya Luisa, pencipta Kedairuncitmy.One

Sebagai pakar dalam industri runcit, saya membantu pembeli dan keluarga di Malaysia mencari kedai runcit terbaik berdekatan (“Kedai Runcit Near Me”). Saya komited menyediakan cadangan kedai runcit yang menawarkan produk segar, barangan keperluan harian berkualiti tinggi, pelbagai pilihan serta harga berpatutan — semua dengan cepat dan mudah.